Tv 8,5

Yayın Kuruluşunun ismi : Tv8,5
Sahibi : Acun Medya
Uydu yayın frekansı : Frekans: 12346, Sembol: 9600, FEC: 3/4, Polar: h
Digiturk : Digiturk 55. (SD)
Hedef kitlesi : Sporsever ve Eğlence
En sevilen programlar : Ütopya, Göz6, Hülya Avşar Show, Saba Tümer ile Oyuna Geldik, Ebruli (Ebru Şallı), Kaçak Gelinler, Bana Baba Dedi, Prison Break, How I Met Your Mother, Heroes, Gossip Girl, Disko Kralı (Okan Bayülgen) (Kanal D’den geldi.), Canlılar ve Hayvanlar Alemi, Canlıların gizemli yaşamı belgeseli
Yayın yaptığı alan : Spor ve eğlence
Telefon: 0 212 304 88 88
Fax: 0 212 304 88 80
Adres: Kemerburgaz Yolu Cendere Mevkii No:29 Sarıyer / İstanbul
E-posta : [email protected]
Web sitesi : https://www.tv8.com.tr/
Mektup adresi : Kemerburgaz Yolu Cendere Mevkii No:29 Sarıyer / İstanbul

Acunn Medya Grubunun kurucusu olan Acun ILICALI, kendisinin spora olan tutkusundan dolayı Türkiye ekranlarına spor etkinliklerini yayına vermek için bu kanalı açarak yeni bir projeye imza atmış bulunmaktadır. 6 Ekim 2016 tarihinde gerekli testlerden olumlu sonuçlar alınarak yayına geçirilen bu kanal eşsiz kaliteli hizmeti ile siz kullanıcılarına internet üzerinden de hizmetini sürdürmektedir. Türkiye’nin tutkulu olduğu futbol dalında da geçmişteki maçlar yayınlanmaktadır. TV8,5 kanalının, gün geçtikçe takipçi kitlesi artmakta ve kanala olan ilgiler yükselmektedir. Günün 24 saati boyunca, spor haberlerini, özet maçları, transfer gündemini ve buna benzer birçok bilgiyi bu kanal üzerinden takip edebilirsiniz.

Acunn Medyanın kurucusu, dünya çapında birçok yarışmayı Türkiye televizyonlarına getirip yayınlayan ve geçtiğimiz senelerde TV 8 kanalını satın alan Acun Ilıcalı; Spora olan tutkusundan dolayı Türkiye ekranlarına spor etkinliklerini yayınlamak için yeni bir projeye imza attı. Acun Ilıcalı TV 8 kanalından sonra spor kanalı olarak TV 8,5 ( sekiz buçuk ) kanalıyla karşımıza çıktı. TV 8,5 kanalı 6 Ekim 2016 tarihinde Türkiye Ukrayna milli maçında yayın hayatına başladı.

Spor sevenlerin hayranlık duyduğu TV 8,5 kanalı yayın akışını TV 8 kanalı ile eş zamanlı yapmaktadır. Kanal çıktığı tarihten itibaren önemli spor etkinliklerini TV 8 kanalının yayınına girerek seyredici kitlesine sunmaktaydı. Şimdi ise frekans ayarları güncellendi. Shop 90 olarak bilinen televizyon kanalının yerine geçen spor kanalı 7/24 saat spor sevenleri ekrana kilitlemeyi başarmıştır.

TV 8,5 Frekans Bilgileri!

6 Ekim 2016 tarihinde yayın hayatına başlayan TV 8,5 kanalı frekans bilgileri şu şekildedir. TÜRKSAT uydusundan; Frekans 12346, sembol oranı 9600 ve polarizasyon H – Yatay ( Horizontal ) olarak yayınlandı. TÜRKSAT uydu alıcınızdan manuel kanal arama seçeneği ile yukarıdaki bilgileri yazarak uydu kanal listenize ekleyebilirsiniz. Yapılan açıklamada TV 8,5 kanalı şu anlık TÜRKSAT uydusunda yer almaktadır. İlerleyen zaman diliminde D Smart, Digitürk, Tivibu ve Uydunet gibi televizyon yayını yapan platformlarda yayınlanacaktır.

Yayın İçeriği Nelerdir?

Acunn medya 7/24 saat spor etkinliklerini spor sevenlerin karşısına çıkartan TV 8,5 kanalı ile kanalın yayın akışının tümünü spor etkinliklerine ayırdığını söyledi. Basketbol sevenlerinin yakından takip ettiği Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi ( NBA ) yayın haklarını Acunn medya TV 8,5 kanalı için satın aldı. 2018 Dünya Kupası ön eleme maçlarının yayın hakkını alarak spor sevenlerini heyecanlandırdı. İlerleyen zamanlarda futbol, basketbol gibi spor müsabakalarının değerlendirildiği yorum programları için düğmeye basıldı.

Bu yazımızda spor sevenler için ücretsiz ve eğlenceli olan TV 8,5 kanalını tanıttık. Eğer sizin uydu kanalınızda hala yok ise yukarıda belirttiğimiz frekans ayarlarını girerek sporun heyecanını evinizde yaşamaya başlayın.

Facebook Kommentare

Yorum Yapın