TRT TBMM

Türkiye'nin millet meclisi bütün görüşlerin dile getirildiği ve ülkemizin sorunlarının tartışıldığı ve çözüm yolları arandığı bir yerdir. Elbette halk da kendi hakkında yapılan bu konuşmaları dinlemek istemektedirler. Devletin televizyonu olan TRT de bu isteği dikkate almış ve bunun için de TRT TBMM kanalı ile yayın yapmaktadır. Özellikle önemli kanun önerileri görüşüldüğünde bu kanalın izlenme oranları çok yükselmektedir. 1920 de kurulduğundan bu yana millet adına çok önemli kararların alındığı bu meclisin yayınlarını TÜRKSAT üzerinden alabileceğiniz gibi D-Smart üzerinden ve Digitürk üzerinden de izlemeniz mümkün olabilmektedir.

TRT Türkiye Cumhuriyeti Devletinin resmi bir kanalı olarak her zaman izleyicileri için doğru ve tarafsız bir şekilde hizmet vermektedir. TRT TBMM’ de TRT’nin bir kolu olarak izleyicilerine Millet Meclisi içerisinde yaşanan olayları göstermek, alınan kararlardan haberdar etmek ve halkı en doğru şekilde bilinçlendirmek için hizmet vermektedir. Bu nedenle her kesimden insanın ihtiyaçlarını karşılayan ve onların siyasi konulardan haberdar olmasını sağlayan güvenilir ve tarafsız bir televizyon kanalıdır.

TRT TBMM halkın siyasi alanda gerçekleşen olaylardan haberdar olmasını sağlamak için hizmet vermektedir. Özellikle TBMM içerisinde yaşanan olayların açıklıkla gözlemlenmesini sağlamak ve halkın olaylardan haberdar olmasını sağlamak için çalışmaktadır. Kanal olarak dilerseniz internet üzerinden de rahatlıkla izleme sağlayabilir, aynı zamanda canlı yayın özelliği ile programlara geç kalmadan izleyebilirsiniz.

Facebook Kommentare

Yorum Yapın