Trt Avaz

Balkanlar’dan orta Asya ya uzanan bir köprünün sesi olan kanalımız da Türk milletinin yaşadığı bölgelerde ki her şeyi sizlere aktarmaktayız. TRT avaz olarak siz değerli izleyicilerimize her yaş grubuna hitap edecek programlarımız ile hoş vakitler geçirebileceğiniz yayınlar yapmaktayız. Kanalımız da yayınlanan programlarda orta Asya’nın doğasını, geleneklerini ve adetlerini, yaşam biçimlerini, yemeklerini ve sanatlarını sizlere sunmaktayız.

TRT avaz kanalı Türkiye Cumhuriyeti devletinin resmi kanalıdır. Yapılan yayınlar ve programlar tarafız ve objektif olmasının yanı sıra Türk adet ve geleneklerine uygun olarak dizayn edilmiştir. Tüm Türk coğrafyasını ele alan kanalımız bu bölgelerin yaşadığı sorunları da ele alacak programlar yayınlamaktadır.  Kanalımız siz değerli izleyicilerin de isteklerini göz önüne alarak TRT markasının yayınladığı dizileri ve TRT’NİN yapımcılığını üstlendiği birçok filmleri de siz değerli izleyicilerimize sunmaktayız.

Program çeşitliliği çok fazla olan ve farklı alternatifler gerçekleştiren bir kanal olan TRT avaz kanalı kendi hazırlattığı Anadolu, Balkanlar, Kafkasya ve orta Asya ya özel programlar ile Türk coğrafyasını tüm izleyicilere anlatarak, öz benliklerini ve milli duyguları en üst seviyede tutmaktadır. Detay 13 adlı haber programı ile her gün saat 13:00 da Erden Karaoğlu’nun sunumu ile gündeme dair olan haberleri ve günlük gelişmeleri sizlere kendisine has üslubu ile iletmektedir. TRT AVAZ kanalı Türkiye Cumhuriyeti devletinin bizlere tarihsel bilinç aktarmak amacı ile kurduğu ve yürüttüğü bir kanaldır.

Facebook Kommentare

Yorum Yapın