Giriş Kayıt Ol Şifre Sıfırla

D Max

Benzer Kanallar

D Max


Ntv Spor Kapandı

            Türkiye' deki ismini spor alanında duyuran önde gelen kanallardan biri olan Ntv Spor artık yayın hayatına son vermiş bulunmaktadır. Kısa bir zaman önce gündeme gelen bu kapanma durumu 17 Mart 2018 itibariyle netlik kazanmış bulunmaktadır. Vedası tüm spor sevenleri üzen kanal 17 Mart 2018 saat 22: 30 da yapılan ve Rıdvan Dilmen ' in de konuk olduğu Yüzde Yüz Futbol programı ile son yayınını da yapmış bulunmaktadır. Ntv Spor kanalının yerine gelen ve ismi D MAX olan kanalda aynı şekilde spor programları üzerine yayın hayatına başlamış bulunmaktadır. 

Ntv Spor Kanalı Yerine: D MAX

              Ntv spor kanalının yayın hayatını bitirmesi ile D MAX kanalı artık yayın hayatına Ntv Spor un yerine devam etmektedir. Discovery Communications şirketi Ntv Spor kanalını satın almış bulunmaktadır. Ve kanalın ismini de değiştirerek D MAX olarak yayın hayatına sokmuş bulunmaktadır. Bu şirketin Türkiye ' de yayın yapan toplamda 13 kanalı bulunmaktadır. Reklamcılık ve yayın alanında oldukça geniş bir yelpazesi olan kanal hacmini daha da büyütmektedir. Ntv Spor Türkiye'de sevilen ve izlenen bir kanal olsa da D MAX da dünya genelinde bilinen bir kanal olması sebebi ile Türk televizyonları önemli bir kanalı da kazanmış olmaktadır. 
           
            Ntv Spor ile Discovery Communications iki yıl önce reklam anlaşması yaparak ilk kez tanışmışlardır. Geçen bu iki yıl için Doğuş Grubu ile çeşitli çalışmalar içinde olan şirket bu anlaşma ile de D MAX kanalını Türkiye ' ye kazandırmış olmaktadır. 
           
            Daha önceden de gazete köşelerinde ve çeşitli sanal ortamlarda bu durumun olacağı haberi verilmiş bulunmaktaydı. D MAX kanalı Ntv Spor ile aynı frekans üzerinden yayın yapmaktadır. Kanalın frekansları ise, Turksat 4A üzerinden 12.015 MHZ YATAY (H) 27.500 MS/S 5/6 frekansı girilmek sureti ile izleme imkanı bulunmaktadır. Digitürk 49. kanal, D Smart 46. kanal, Filbox 31. kanal, Kablo TV 47. kanal, Vodafone TV üzerinden de 50. kanaldan D MAX ı izleme imkanı bulunmaktadır.

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Yorum Gönder

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?