Atv

Yayın Kuruluşunun ismi : Atv
Sahibi : Turkuvaz Medya A.Ş.
Uydu yayın frekansı : 12053, h 27500 5/6 (SD)
Digiturk : 325. kanal (SD)
Hedef kitlesi : Eğlence
En sevilen programlar : Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Kertenkele, Kırgın Çiçekler, Nihat Hatipoğlu Sorularınızı Cevaplıyor, Kim Milyoner Olmak İster, Esra Erol'da, Müge Anlı ile Tatlı Sert
Yayın yaptığı alan : Eğlence
Telefon: 0 216 474 20 20
Web: http://www.atv.com.tr
Mektup adresi : Barbaros Bulvarı. No: 125, Cam Han, Beşiktaş, İstanbul
Facebook: https://www.facebook.com/atv
Twitter: https://twitter.com/atvcomtr

ATV kanalı Turkuaz Medya Gurubu bünyesinde yayın yapan ulusal kanaldır. Yayın hayatına 12 Temmuz 1993 yılında test yayını olarak başlamıştır. 9 Eylül 1993 yılında normal yayın hayatına geçiş yapan ATV kanalı birçok izleyici kitlesine hitap eden programlar yayınlamaktadır. ATV kanalını ön plana da tutan programları dini programlar, yarışma programları ve film yayınlarıdır. Kanal Avrupa da yaşayan Türkler için ATV Avrupa kanalının yayın hayatını başlatmıştır. 2011 yılında kanal teknolojinin imkânlarını kullanarak daha kaliteli yayın sunmak için ATV HD kanalını yayınlamıştır. Kanalın şuan en popüler dizisi “ Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” adlı dizidir. Salı akşamı izleyicileri ekrana kilitleyen dizi büyük bir ilgi görmektedir.

Atv kanalı bunda tam olarak 22 sene önce yayın hayatına başlamıştır. Kanal Kurucusu Din Bilgin isimli kişidir. Fakat kurduktan 9 yıl sonra Ciner Grubuna devrederek kanalı elinden çıkarmıştır. Atv Canlı yayın akışına devam ederken gene el değiştirerek Çalık Holdinge geçmiştir. Ülkemizde ve bütün Avrupa ülkelerinde Atv HD olarak izlene bilmektedir. Türkiye nin önde gelen holdinglerinden birisinin eline geçtiği için bir çok büyük proje bu kanalda hayat bulmuştur. Kurtlar vadisi pusu gibi karadayı gibi muazzam sayılacak dizileri kesintisiz olarak sunmuştur bizlere. Donmadan atv kanalını izleyerek bu dizilerin reyting rekortmeni oluşlarına tanıklık ettik. Kaliteden ödün vermeden zirvede, sloganı ile yıllarca en iyisini yapmak için yenilikler katmışlardır. Atv izlemek istiyorum diyen ziyaretçilerimiz için internette bulunan en güzel görüntü kalitesi barındıran yüksek kaliteli atv kanalı sitemize bir kaç alternatif adı altında kaydedilmiştir. Gönül rahatlığı ile izleyip görüş ve önerileriniz bizlere bildirebilirsiniz. İzlediğiniz her hangi bir parça da bozukluk varsa hemen diğer alternatifi açıp kaldığınız yerden kesinti yaşamadan izlemeye devam edebilirsiniz. Editörlerimiz iyi seyirler diliyor. Kanalı izledikten sonra izlediğiniz program hakkındaki yorumlarınızı alt kısımdan ulaştırırsanız memnun kalırız.

 

Facebook Kommentare

Yorum Yapın