Kardelen Tv

Yayın Kuruluşunun ismi : Kardelen Tv
Sahibi : Palandöken Basın Yayın Televizyon Radyo Reklamcılık Gazetecilik San. Tic. A.Ş
Uydu yayın frekansı : 11593 v 27500 3/4 (SD)
Digiturk : (SD)
Hedef kitlesi : Yerel
En sevilen programlar : Tansiy10
Yayın yaptığı alan : Haber ve tanıtım
Telefon: 0 442 44 61 28
Fax: 0 442 328 25 27
Web: http://www.kardelentv.com
Mektup adresi : Selçuklu Mh. Burcu Sk. N:13 Aziziye/ERZURUM

Kardelen TV Yayın hayatına 12 Eylül 2015 Cumartesi günü başlamıştır. Yayın hayatının ilk yayını olarak İHA bölge müdürü Ayhan Türkez’i ve Gazeteci Yazar Esat Bindesen ile hazırlayıp sundukları Gündem Özel programlarına Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak konuk ederek başlamışlarıdır. Kardelen TV kuruluş amacı olarak bilinçli toplumu hedef almaktadır.

Kanalın içeriğine bakıldığında en dikkat edici yayını kendine özgü yüzde yüz gerçek haber yayını ile Gündeme Özel programı yer almaktadır. Her hafta Cumartesi günü yayınlanan program izleyici ekrana kilitlemektedir. Erzurum ilinin kanalı olarak benimsene Kardelen TV izleyicileri kanada yayınlanan programlardan oldukça memnun olduklarını dile getirmişlerdir. Kanalın yayın yönetmeni Soner İstanbullu kanalın yayın hayatına başlarken yaptığı açıklamada; Anadolu’nun özeti Erzurum’un dünyaya açılan kapısında bizleri yalnız bırakmayıp izleyen vatandaşlarımız için basın ahlakı ve ilkeleri ile birlikte vatandaşlarımıza keyifli dakikalar yaşatacaklarını söyledi.

Kardelen TV’nin diğer ilgi çeken özelliği ise, Erzurum’un profesyonel takımı olarak biline BB Erzurum Sporun özellikle kendi sahalarındaki maçlarını taraftarına canlı olarak seyrettirmesidir. Memleketlerinden uzakta olup takımlarını desteklemek isteyen sporseverlerin büyük bir ilgiyle takip ettiği maçlar üstün yayın kalitesi ile sunulmaktadır. Kanalın programları arasında Erzurum için de yayın içeriği mevcuttur. Erzurum da meydana gelen olayları izleyicilere doğrudan ve çarpıtmadan sunarak doğru haber ilkesini gözettiği görülmektedir. Dadaş diyarı olarak bilinen Erzurum ilinin tarihi yapısını, yemek kültürünü, il deki turizm yerlerini gerek canlı yayınlar ile gerekse belgesel tadında izleyiciye sunmaktadır.

Kardelen TV yayın akışında günün bazı saatlerinde profesyonel olarak düzenlene belgesel filmlerine yer vererek izleyiciyi ekrana kilitlemektedir. Dünya mirası mekânlar, dikey şehirler, devr-i âlem ve bunlara benzer birçok belgesel yayınları mevcuttur. Kadın programlarına da yer veren kanalımız ev hanımlarının ve çalışan kadınlarının çektikleri sıkıntıları dile getirmektedir. Erzurum’un dünyaya açılan kapısı sloganı ile gerek sundukları program ile gerekse yer verdikleri programlarla Erzurum ilini dünyaya net bir şekilde göstermektedirler. Cuma günü öğleden sonra yayınlanan Mikrofon programı ile sokaktaki insanların görüş ve düşüncelerine yer vermektedirler. Canlı araç filosu ile yapılan röportajları izleyicilere anında sunmaktadırlar.

İzleyicilerine kaliteli yayın sunmak için Teknoloji’yi yakında takip ederek yayınların izleyicilere sorunsuz iletmek kanalın en birincil kuralıdır. Kardelen TV internette izlemek için gerekli alt yapıyı sağlayan kanal izleyicilerin her an seyretmelerine olanak sağlamıştır. Türksat 4A da yayın yaparak dünyanın her yerinden kaliteli olarak seyredilmektedir. Kardelen TV frekansları ise; Türksat 4A 11593 MhzSymbol Rate: 25000 Fec: 5/6 Polarizasyon: Dikey (Vertical) şeklinde uydu alıcısının Kanal ekleme seçeneğine buradaki bilgileri istenilen yerlere yazarak bulabilirsiniz. Özel yayın kuruluşları arasında yer alan D – Smart yayın platformunda üsteki yayın frekanslarını girmeden kumandanızla 176. Kanala tıklayarak ulaşabilirsiniz. Kardelen TV sosyal medyada aktif bir şekilde izleyicilerine aktif bir şekilde 7/24 saat hizmet vermektedir. Kanalın bulunduğu sosyal medyalar; Facebook, Youtube, İnstagram, Twitter ve Google + ile kalitesine kalite katmaktadır. Sosyal medya ile haber bültenlerinde ve diğer tartışma programlarında düşüncelerinize yer verilmektedir.

Facebook Kommentare

Toplam 2 Yorum Yapılmış.

  1. dursun gücür dedi ki:

    hanı nerede bu yayın izleyerek gözlerim yoruldu.

  2. Sebahattin dedi ki:

    Yayıniniz türksattan 11593 fırtınasından izlenmiyor sinyalmi zayıf yoksa deyistimi cihaz samsun Tv içinde cevap yazınız diğer tüm kanallar izliyorum

Yorum Yapın